Jurga Gužauskienė
Kodėl ir kada verta lankyti psichoterapiją

Kodėl ir kada verta lankyti psichoterapiją

Tam, kad kreiptis į psichoterapeutą, tinka visos kitos įprastinės priežastys dėl kurių kam nors gali reikėti konsultacijos su bet kurios srities psichikos sveikatos atstovu, tačiau psichoanalitinės/psichodinaminės srities psichoterapeutas yra geriausias pasirinkimas, nes būtent šios srities specialistai Jums suteiks patį išsamiausią atsakymą apie Jūsų problemas. Tai gali apimti nerimo jausmus, depresiją, panikos priepuolius, obsesijas ir kompulsijas. Asmeninės savybės, kurios tiek asmeniniame tiek profesiniame gyvenime vaidina svarbų vaidmenį, taip pat gali būti giliai ir plačiai suvoktos su profesionalo pagalba.

Galbūt Jūs turite problemų darbiniuose santykiuose – pasikartojantys nusivylimai, nesutarimai su vadovu, apatiškumas santykiuose su draugais ar kolegomis, somatiniai skundai – visa tai gali būti viduje esančio emocinio konflikto ir/ar tam tikrų praradimų išraiška. Tai pavyzdžiai, kai konsultacija su psichoterapeutu gali būti labai naudinga.

Tam, kad paskambinti psichoterapeutui, problemos nebūtinai turi būti labai sunkios. Užtenka jausti nerimą ar sunkumą įvardinant savo būsenas, jausmus. Yra žmonių, kurie, pavyzdžiui, išorinėje aplinkoje yra labai gerai adaptuoti, tačiau viduje yra labai sutrikę. Kitaip tariant, jei Jums rūpi kaip Jūs gyvenate, rūpi gyvenimo kokybė, tai priežastis konsultacijai.

Psichoterapija padeda tvarkytis su psichikos sutrikimais, vidiniais konfliktais, didina savęs suvokimą ir laisvės jausmą. Nors mums ir patinka fantazuoti apie nuostabų pasaulį esantį šalia, realybė dažnai būna kupina nuosmukių ir pakilimų. Lygiai taip pat gyvenime yra laikas, kai mums reikia finansininko padėsiančio apsaugoti savo finansinius srautus, ar architekto namams gražinti – pokalbis su profesionalu apie asmeninius iššūkius gali būti labai vertingas, padėsiantis atrasti gebėjimus, patirti prasmę ir laisvę, nevaržant praeities įvykiams.

Yra svarbu suprasti, kad poreikis pagalbai yra normalus siekiant labiau suprasti savo gyvenimo kelią. Įžvalga, supratimas ir perspektyvos įgyjamos terapijos metu gali būti didžiausia Jūsų investicija į asmeninę autonomiją.