Jurga Gužauskienė
Kas vyksta sesijos metu

Kas vyksta sesijos metu

Santykiai, netgi psichoterapiniai, neturi iš anksto numatytų taisyklių, jiems nėra būdingos rigidiškos nuostatos. Žinoma, jei pirmos sesijos metu jūs jaučiatės pernelyg nelaimingu, geraiu susirasti kitą terapeutą. Jei jūs jaučiatės pakankamai gerai ir sesijos pabaigoje kyla noras sugrįžti, terapiją verta pradėti. Tokiu atveju, jūsų paprašys ateiti dar vidutiniškai keturis kartus, po kurių bus sutarta dėl visos terapijos eigos. Labai svarbu pradžioje nevertinti, veikia psichoterapija ar ne, ar jums patinka terapeutas ar ne, ar jis man gali padėti ir panašiai. Per daug anksti spręsti, kad būtų galima daryti išvadas.

Sesijos jus turi mažumėlę intriguoti ir vykstantys pokalbiai neturi būti panašūs į pokalbius su draugais. Jūs turėtumėte jausti naujus postūmius viduje, netgi tuomet kai bus nejauku girdėti įvairius klausimus apie save. Jums turėtų kilti iki tol nebuvusio smalsumo, dėl savo patirties, poelgių, jausmų ir kaip visa tai yra susiję, jausmas. Jei jums kyla klausimų ar kitų neaiškumų apie save, apie tai kas vyksta sesijoje, visuomet klauskite terapeuto.

Žinoma, sesijos metu svarbiausia yra įžvalga. Jūs tikrai sužinosite kuomet tai įvyks. Jūs pajusite, kad jaučiatės labiau tikri, labiau atviri, turintys daugiau vilties, energijos, jūsų simptomai dings.

Svarbu: kalbant apie praeitį, terapijos tikslas nėra ką nors apkaltinti dėl tam tikrų praeities nuoskaudų, skriaudų, svarbiausia yra suprasti kas atsitiko ir kokį pėdsaką jumyse tai paliko, kas atsitiko su jumis kažkada seniai, dėl ko dabar vis dar galite blogai jaustis.

Kas vyksta sesijose kai jos įsibėgėja, sunku iš anksto numatyti, nes tai per daug asmeniška. Jei simptomai dingsta vidutiniškai per 15 sesijų, pasipriešinimas kuris slepia tikrąsias problemas iškyla vidutiniškai po 20 sesijų. Jūsų asmeninis kelias į laisvę ir žinojimą yra per daug nenuspėjamas, kad jį būtų galima aprašyti.