Pats trumpiausias atsakymas – tuomet kada to norite.
Kuomet simptomai, atvedę Jus į psichoterapiją, dingo, Jūs galite rinktis, tęsti terapiją, gilintis į savo patyrimą ir asmenybę ar ne.
Kartais noras baigti terapiją ateina todėl, kad jaučiamas pasipriešinimas, dėl viduje esančių konfliktų, motyvų. Pasipriešinimas, tai pasąmoningas noras apsisaugoti nuo patirties, jausmų, kurie mus žeidžia. Pasipriešinimas tai psichoterpaijos šerdis ir kartais būtent jis ir nurodo kokia bus psicoterapija ir kiek laiko truks. Kartais netgi sakoma, kad pasipriešinimo analizė ir yra psichoterapija.
Pasipriešinimas paprastai pasireiškia nemaloniomis ir stipriomis emocijomis. Pavyzdžiui, jei po ilgo ir produktyvaus darbo, Jūs staiga pradedate jausti pykčio, nuobodulio jausmus savo terapeutui, jei Jums sunku net prisimnti jo gerasias savybes, rezultatus pasiektus terapijoje, greičiausiai tai ir bus pasąmoningas pasipriešinimas kažkam, kas yra pakeliui link įsisąmoninimo ir ko jums labai norisi išvengti. Tačiau kartais tai gali būti Jūsų geros savijautos rezultatas, dėl ko jūs pradedate galvoti apie terapijos pabaigą; bet ši pabaiga gali jus gąsdinti. Priežąsčių gali būti labai daug. Bet kuriuo atveju, jei Jums bus sunku suprasti kas vyksta, terapeutas Jums padės.