Darbo laikas:
Pirmadieniais - Penktadieniais
Konsultacijos vyksta tik iš anksto laiką suderinus telefonu.
+370 620 88663

Straipsnis „Ko nori vyrai“

Birželio mėnesio tema, publikuota žurnale „Moters psichologija“
„Ko nori vyrai?“.

Filme aktorius Melas Gibsonas klausia: „Ko nori moterys?“ Ir ne jis vienas – dažnam vyrui kartas nuo karto kyla toks klausimas. Kur kas rečiau klausiama, o ko gi nori vyrai? Šį kart apie tai.
*Čia, kalbėdama apie vyrą, omenyje turiu subrendusį vyrą – fiziniame, psichologiame ir emociniame lygmenyje. Nes priklausomai nuo išsilavinimo, patirties ir statuso vyrų poreikiai gali skirtis. Taip pat skirtingais raidos etapais žmonės kelia skirtingus poreikius ir norus, tad čia bus kalbama apie naujai besivystančius santykius, jų pradžią.
Brandus vyras nori:

1. …juo pasitikinčios moters

Pasitikėjimas yra pirmasis ir vienas svarbiausių veiksnių turinčių įtakos ilgalaikiai santykių sėkmei. Tu turi savęs paklausti ar, bendrąja prasme, esi patikima, ar tavimi galima pasikliauti sunkiuose gyvenimo klausimuose, ar gali būti tuo ramsčiu, kuris nepalūš ir nesulūš? Tokius pat klausimus gali užduoti galvojant ir apie savo antrą pusę. Nes yra žmonių, kurie linkę pasitikėti aklai, bet yra ir tokių, kurie nepasitiki niekuo. Įvertink savo patikimumą vadovaudamasi ne pagal duotų pažadų ar troškimų įgyvendinimą, bet labiau akcentuok bendrą savo patikimumo lygį.

2. ….nepriklausomos moters

Dauguma moterų klaidingai mano, kad vyras ieško „silpnesnės“ moters, šalia kurios jis galėtų pasijusti protingesnis ir labiau įtakingas. Tačiau tai yra toli nuo tiesos. Vyrui reikia moters, kuri galėtų jį įkvėpti, kurios gyvenime vyksta daug nuostabių dalykų, įdomios veiklos ir jai santykiai su vyru nėra vienintelė gyvenimo prasmė. Visa ši moters sėkmė neturi vyro bauginti, nes svarbiausia yra tai, kad moteris turi santykiui su vyru erdvės, puoselėja jį ir brangina. Tad labai svarbu santykyje su vyru būti užimtai, turėti savo interesus ir pomėgius, nepamiršti draugų ar kitų malonių ritualų.

3. …suderinamų financinių vertybių

Skirtingas požiūris į finansines vertybes, pasireiškia jau labai anksti, pvz.: kas mokės už pirmą pasimatymą? O kas už antrą? Trečią? Ar tu būsi laiminga, kuomet gimimo dienos proga gausi ne materialią dovaną? Gal nusivilsi, kad neatspėjo tavo norų, arba, kad nepadovanojo to, ko norėjai? Papildomi klausimai kuriuos reikėtų užduoti sau: ar aš paprastai esu laiminga su tuo kas šiuo metu vyksta mano gyvenime ar tai ką turiu iš esmės mane tenkina? Ar labiau esi nepastovi ir linkusi į nepasotinamą norą turėti vis daugiau? Tad, kalbant apie finansines vertybes, jų skirtumus ir niuansus – lūkęsčius reikia išsiaiškinti kaip galima anksčiau, kad, kaip komanda, galėtumėte vienas kitam padėti reikalingą akimirką.
4. …. brandžios moters
Nepaisant puikių santykių ir sutarimo, neišvengiamai ateis metas ar susiklostys situacija, kuomet nuomonės išsiskirs ir jums bus sunku suprasti vienas kitą. Kaip tada elgsitės ir kaip dalinsitės savo jausmais? Brandi moteris nėra linkusi kaltinti vyro dėl to, kaip ji jaučiasi, bet nuoširdžiai dalinasi jausmais, padeda vyrui geriau ją suprasti ir išlieka patraukli. Vyrai, prieš įsitraukiant į rimtesnius santykius su moterimis, visuomet atsakingai vertina tai, kaip ji tvarkosi su savo jausmais ir emocijomis. Jei emocijos yra nekontroliuojamos, tai ženkas, kad netrukus gali būti iškelta raudona vėliava sprendžiant tolimesnę santykių perspektyvą. Bet jei gali savo nepasiteninimą išreikšti nedramatizuojant ir ramiu būdu, net nepastebėsi, kaip sulauksi pagarbos ir dėkingumo. Poros, kurioms yra būdingi prasti problemų sprendimo įgūdžiai, paprastai įsivelia į būsenas, kurias galima apibūdinti kaip kovos, skrydžio ar sąstingio (angl. fight flight freeze). Kovos atveju poros daug kivirčijasi ir kartais savo nepasitenkinimą slepia metų metus. Poros esančios skrydžio būsenoje vengia svarbių klausimų sprendimo, juos nuolat atidėlioja arba nesureikšmina jų svarbos. Paskutiniu atveju, sąstingio, po begalinių argumentų ir ginčų, neprienama prie išvados ar kompromisų tenkinančių abi puses, tuomet įvyksta emocinis atsiribojimas, kuris gali tęstis labai ilgai. Išoriškai atrodo, kad tokios poros lyg ir rūpinasi vienas kitu, bet viduje emocijos tarsi užsąla, o tai tik didina atsiribojimą. Sėkmingos poros orientuojasi į problemą, jos nėra linkusios nei kaltinti nei pulti kito žmogaus. Net tuomet, kai pykstasi, tokios poros randa būdų liūdėti ir išlikti artimiems. Kai problema išspręsta, jie atleidžia vienas kitam ir daugiau prie problemos nebegrįžta, taip leisdami sau augti ir tobulėti tarpasmeniniame ryšyje.
5. …moters, kuriai jaučia aistrą
Faktas tas, kad vyrai nebijo įsipareigojimų ir santykių, bet jie tikrai vengia santykių su moterimis, kurioms nejaučia aistros. Labai dažnai moterys, net pačios nesusimąstydamos, nuslopina susidomėjimą savimi per daug stengamosios patikti, arba siųsdamos žinutę, kad santykiai yra labai rimti. Atsipalaiduok. Nereikia taip stipriai dirbti, santykiai susiklostys savaime. Viskas, ką reikia padatrti, tai pasirūpinti, kad nuo pat santykių pradžios netrūktų humoro jausmo – vyrui tai didelė dovana. Flirtuok, juokauk, būk nenuspėjama gerąja prasme. Pvz., pažinties pradžioje vietoje pokalbio, kuo jis užsiima pragyvenimui, kalbėk apie jo aistrą gyvenimui, kas jį domina, kokie jo pomėgiai. Nesibaimink santykiams įnešti gaivumo. Būdama atvira naujoms patirtims, būsi labiau jam patraukli.
6. ….žaismingos moters
Žaidimas, tiek tiesiogine, tiek simboline prasme yra tai, kas vyrus labai traukia. Vyrams patinka aktyvus laisvalaikis, nes nuo pat mažens jie buvo mokomi ir skatinami save išreikšti per judesį ar kitą aktyvią veiklą. Būtent tokia „žaidimo“rūšis padeda jiems atsipalaiduoti ir sprendžiant sunkumus priimti geresnius sprendimus. Taigi patartina kartu stebėti sporto rungtynes, užsiimti sportine veikla, netgi pokalbiuose siūloma nevengti šiek tiek sarkazmo, humoro – visa tai padeda labiau domėtis šalia esančiu žmogumi.
7. …. jį gerbiančios moters
Galėčiau tvirtai pasakyti, kad pagarba yra svarbiausias santykių pamatas, nesvarbu tu vyras ar moteris, jaunas ar vyresnis, tavo romantiniai santykiai tik prasideda ar jau užauginote vaikus ir likote vienu du. Pagarba yra tai, ko mes negalime išoriškai apčiuopti ar pamatuoti, tai jausmas, vidinis išgyvenimas, kuomet galime asmenį vertinti tokį, koks jis yra, priimti jo individualumą. Pagarba, tai rūpestis kitu žmogumi, taip padedant jam atsiskleisti ir augti kaip asmenybei. Pagarba mums leidžia geriau pažinti kitą, juo rūpintis ir prisiimti atsakomybę, tai lyg pratęsimas mūsų viduje glūdinčio vertingumo sau, gyvenimui, žmogui. Moksliniai tyrimai įrodo, kad nepagarbus elgesys, savo antros pusės nuvertinimas tiek namuose tiek viešoje erdvėje yra faktorius, kuris labai stipriai įtakoja skyrybas. Nepagarba pasireiškia per neigiamą vertinimą, nuolatinę kritiką, ar sarkazmą kalbant apie asmens vertę ar individualumą. Norint, kad kritika būtų veiksminga ir nežeistų kito asmens vertės, reikia akcentuoti problemą, galimas pasekmes, bet ne asmenį ar jo savybes. Paklauski savęs, kaip bendravimas su tavimi įtakoja kitą žmogų, ar jis jaučiasi pakylėtas ar atvirkščiai, labiau nusiminęs, ar labiau esi linkusi kritikuoti ir nuvertinti ar problemą spręsti neįžeidžiant kito žmogaus.
Gera žinia yra ta, kad santykiai yra dinamiški ir nuolat kintantys, tad ir iškylančios problemos nėra amžinos. Dažniausiai viską galima išspręsti, jei tik tik mes patys to norime ir esame pasiruošę pokyčiams.

Similar Articles